Ekonomi

Gürbağ Savunma, IDEF’23 Savunma Sanayi Fuarı’na damgasını vurdu

Gürbağ Savunma’nın geliştirdiği yerli akıllı savunma sistemi Hydro-GIDS, fuarın gözdesi olurken hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük ilgi gördü. Modern teknolojisi ve olağanüstü mühendislik özellikleriyle dikkat çeken Hydro-GIDS, savunma sanayine yönelik çözümleriyle de katılımcıların beğenisini ve beğenisini kazandı.

BATUHAN BAĞIBAN: YERLİ AKILLI SAVUNMA SİSTEMLERİMİZLE TAM NOT ALDIK

Batuhan Bağıban, kendilerine gösterilen ilgiden dolayı minnettar olduklarını vurgulayarak, yerli akıllı savunma sistemi Hydro-GIDS ile yerli ve yabancı katılımcılardan tam not aldıklarını belirtti.

SEKTÖRDE GÜCÜMÜZÜ VE LİDERLİĞİMİZİ BİR KEZ DAHA İSPATLADIK

IDEF Fuarı’nın küresel savunma sanayisinin en prestijli etkinliklerinden biri olarak kabul edildiğini belirten Bağan, “Gürbağ Savunma olarak uluslararası savunma sanayisinin önde gelen katılımcıları arasında yer almak bizim için gurur kaynağı. Fuar kapsamında son teknolojilerimizi ve yenilikçi çözümlerimizi sergilemek için yoğun bir hazırlık süreci geçirdik. Bu yılki katılımımızla sektördeki gücümüzü ve liderliğimizi bir kez daha kanıtladık.”

HYDRO-GIDS ALANINDA KAYNAK OLACAK BİR ÇALIŞMA

Daha önce Hydro-GIDS ile saha testlerine başladıklarını, 50 kilograma kadar atış yaptıklarını, şimdi ise 200 kilogramı tamamladıklarını belirten Bağan, “800-1200 kilograma kadar olan parçaları kademeli olarak sürece dahil etmeye başladık. Bu, alan için bir kaynak olan dünyadaki ilk çalışmalardan biriydi. Hem yerli sanayinin gücü hem de uluslararası pazarın bize olan ilgisi açısından çok değerli mesajlar içeriyordu. Buradaki saha test faaliyetleri başarıyla tamamlandı. Çalışmamız, mühimmat sirkülasyonu etkinliğini artırmaya yönelik bir eserdir. Bu eser, dolaşımdaki mühimmat ve roketlerle sınırlı değildir. Denizaltılarda torpido fırlatmalarında ve uçaklarda ilk mühimmat fırlatma itkilerinde kullanılabilen hidrojen itki sistemidir. Hidrojen itkisi geniş bir pazar ve kullanım alanı sunmakta olup, deniz platformlarında dikey fırlatma sistemlerine alternatif olarak kamikaze insansız hava araçları pistlerde ve

Hava alanına ihtiyaç duymadan kullanıma olanak sağlar. Ayrıca çalışmalarımız ekonomik açıdan da avantaj sağladı. Mühimmatların etkinliğinin yanı sıra ekonomik boyutu da değerli bir faktör ve hidrojen itkisi bu konuda avantajlı. Rakip analizleri, sürdürülebilirlik, bakım ve onarım açısından birçok zorlukla ve yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabiliyor.”

YIL SONUNA KADAR TÜM TEST FAALİYETLERİ TAMAMLANACAK

Hydro-GIDS Akıllı Savunma Sistemi’ni şu anda tamamıyla tamamladıklarının ve yakın zamanda sahada kullanılacaklarının söylentisini veren Gürbağ Savunma İdaresi Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Bağıban, “Bu ürünün en önemli özelliği, her türlü platformda 2 kilogramdan 1000 kilograma kadar çok çeşitli mühimmat fırlatın. Bu özelliği sayesinde kara, deniz ve hava araçlarında yaygın olarak kullanılabilir ve uyarlanabilir. Yıl sonuna kadar sistemin tüm test faaliyetlerini tamamlamayı hedefliyoruz.”

Gürbağ Savunma standını ziyaret eden katılımcılara teşekkür eden Bağan, “Gürbağ Savunma standı, ziyaretçilere en son ileri savunma teknolojilerini tanımanın yanı sıra yenilikçi mühendislik yaklaşımlarını, sahada geliştirdiğimiz ürünleri inceleme fırsatı sundu. güvenlik ve savunma bu nedenle büyük ilgiyle karşılandı. Standımıza yoğun ilgi gösteren tüm katılımcı ve ziyaretçilere teşekkür ederim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu